O Bemowie

Witamy serdecznie na Bemowie, dzielnicy położonej u zachodnich granic Warszawy. Na 2,5 tys. hektarów mieszka tu ponad 110 tysięcy ludzi, z czego 60% to osoby poniżej 30 roku życia.

Struktura demograficzna, ogromna ilość zieleni, doskonały dojazd do centrum miasta sprawiają, że Bemowo jest przyjaznym miejscem do życia ze świetlanymi perspektywami rozwoju.

Na Bemowie z każdym rokiem powstają nowe inwestycje mieszkaniowe i poprawia się infrastruktura komunikacyjna. Już za kilka lat dotrze tutaj II linia metra, która pozwoli jeszcze szybciej i wygodniej dojechać właściwie w każdy zakątek stolicy.

Tak dynamiczny rozwój wymaga także licznych nakładów w sektorze publicznym. Samorząd Bemowa stara się sprostać temu wyzwaniu m.in. poprzez renowację Parku Górczewska wraz z budową Amfiteatru, zagospodarowanie zabytkowych Fortów Bema, gruntowne remonty boisk szkolnych czy rozbudowy przedszkoli.

Wszystko to sprawia, że nasze hasło promocyjne, ale i dewiza, którą każdego dnia staramy się wcielać w życie brzmi: Bemowo – tu żyje się lepiej.
Facebook