Informator głosowania w budżecie partycypacyjnym na rok 2018

2018-05-30powrót do listy
Informator głosowania w budżecie partycypacyjnym na rok 2018

Zapraszamy do pobrania informatora głosowania w budżecie partcypacyjnym na rok 2018! Głosowanie rusza 14 czerwca i potrwa do 30 lipca br.! 

Zagłosuj na pomysły!

Dzięki budżetowi partycypacyjnemu masz wyjątkową możliwość współdecydowania o przeznaczeniu części budżetu Warszawy. Twoi sąsiedzi zgłosili pomysły, a teraz Ty możesz zagłosować na te, które są według Ciebie ciekawe lub potrzebne. Projekty wybrane w głosowaniu mieszkańców zostaną zrealizowane przez Miasto. Głosując na pomysły w budżecie partycypacyjnym, masz realną szansę poprawić swoją najbliższą okolicę.

Instrukcja głosowania – krok po kroku

Termin głosowania

Głosowanie trwa od 14 do 30 czerwca br. Każdy mieszkaniec Warszawy (nie trzeba być zameldowanym, nie trzeba być pełnoletnim) może wybrać pomysły, które uważa za ciekawe i potrzebne do realizacji.

W jaki sposób mogę zagłosować?

• przez Internet – na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl – aby zagłosować musisz mieć dostęp  do adresu e-mail. Na podany adres e-mail przyjdzie link aktywacyjny, który umożliwi Ci zagłosowanie. Jeżeli nie dotarł e-mail z linkiem aktywacyjnym, sprawdź inne foldery w swojej poczcie np. spam lub zgłoś ten problem na adres twojbudzet@um.warszawa.pl.

• papierowo – wypełniając kartę do głosowania. Przyjdź do jednego ze stałych punktów do głosowania:

  1. Urząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy przy ul. Powstańców Śląskich 70b (w godzinach pracy jednostki), 
  2. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy przy ul. Rozłogi 10  (w godzinach pracy jednostki)


lub do jednego z czasowych punktów do głosowania: 

  1. Hala OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40, głosowanie będzie odbywało się w dniach 26-30 czerwca 2017 roku,
  2. Klub Bemowskiego Seniora przy ul. Pełczyńskiego 30A, głosowanie będzie odbywało  się w dniach 19 i 20 czerwca 2017 roku,
  3. Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki” przy ul. Powstańców Śląskich 44, głosowanie będzie odbywało się w dniach 19-30 czerwca 2017 roku.


Otrzymasz tam kartę z propozycjami pomysłów. Możesz zagłosować na miejscu – będzie tam również pracownik urzędu, który może Ci pomóc. Przed oddaniem wypełnione karty konieczne będzie okazanie ważnego dokumentu tożsamości.

Nie ma możliwości przyniesienia karty w imieniu innej osoby.

Aby oddać ważny głos:

1. Wybierz jedną dzielnicę, a następnie obszar, w którym chcesz zagłosować. Jeżeli dzielnica jest podzielona na kilka obszarów lokalnych – wybierz jeden z nich. Jeżeli w dzielnicy jest możliwość zagłosowania na pomysły w obszarze ogólnodzielnicowym oraz kilku lokalnych, możesz wybrać pomysły z obszaru ogólnodzielnicowego oraz z jednego wybranego obszaru lokalnego.

2. Zapoznaj się z pomysłami i wybierz te, na które chcesz głosować.
Możesz wybrać dowolną liczbę projektów, ale ich łączny koszt realizacji nie może być większy niż kwota przeznaczona na realizację projektów w danym obszarze. Przykład: W wybranym obszarze na realizację projektów jest 300 tys. zł. Możesz wybrać jeden projekt z kosztem realizacji 300 tys. zł, albo trzy projekty za 100 tys. zł, albo 10 projektów za 30 tys. zł. Najważniejsze, aby suma kosztów realizacji wybranych projektów, nie przekroczyła kwoty przeznaczonej na ich realizację w danym obszarze – w tym przykładzie 300 tys. zł. Jeśli głosujesz papierowo, policz, czy wybrane przez Ciebie projekty nie przekraczają tej kwoty (w przeciwnym przypadku Twój głos będzie nieważny). Jeżeli głosujesz przez Internet, system sam zliczy koszt realizacji wybranych projektów.

3. Uzupełnij swoje dane osobowe. Twoje dane nie będą nikomu udostępnione.

4. Zagłosuj. Pamiętaj, że możesz zagłosować tylko raz i tylko w jednej dzielnicy. Jeżeli oddasz głos w kilku dzielnicach albo na różne sposoby (przez Internet i na karcie papierowej), wszystkie Twoje głosy będą nieważne.

5. Sprawdź, które pomysły zostaną zrealizowane. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 14 lipca br.

Pliki do pobrania